Mail Pazarlama Sistemlerinin Kullanım Alanları Nelerdir ?

Websel Dönüşüm Hizmetleri Kapsamında Mailing

 

Üretiyorsunuz, hizmet veriyorsunuz, çalışıyorsunuz, fark yaratıyorsunuz fakat kimsenin haberi olmuyor diyorsanız mail pazarlama dünyasına adım atmanızın zamanı geliyor demektir...

Bir mail gönderdiğinizde arkada nasıl bir sistem çalıştığını ne zaman düşünürsünüz?

Eğer saatte 5-10 mail gibi bir sayıyla mailleşme yapıyorsanız bu konuyu pek düşünmezsiniz. Mevcut ve potansiyel kaynaklarınıza binlere varan ve aşan sayıda mail göndermeniz söz konusu olduğunda ise artık yeni bir dünyanın kapısını aralamış olursunuz.

Mail gönderim işlemleri en genel şekli ile SMTP ( Simple Mail Transfer Protocol ) yapısı ile gerçekleşir. Paylaşımlı ya da özel sunucularda barınan domaininize bağlı mailleriniz bu yapı çerçevesinde ancak ortalama saatte 20-50 arası mail göndermenize izin verir. Aksi durumda mailleriniz ya kuyruğa girecektir ya da mail alıcıları tarafında SPAM olarak algılanmanıza sebep olacaktır. Google gibi büyük servislerde de durum farklı değildir. Aynı gönderim rakamları geçerlidir.

İş binlere gönderime gelince ilişkisel mail altyapısı bağlamında profesyonel toplu mail gönderme servisleri gündeme gelmektedir. Uluslararası akreditasyonu ve alt yapısı olan bu sistemlerde mail alıcıları tarafında SPAM algılanılmaması için bir çok prosedür ve ayar gözetilir. Gönderimler bunlara göre yapılır.

Mailgoing size toplu mail gönderim konusunda profesyonel çözüm sunar. Gönderimlerin öncesi ve sonrasında tüm işlemler için denetim ve raporlama alt yapısı sunar.