Telefon numaranız Whatsapp tarafından yasaklandığında ne yapabilirsiniz?

Whatsapp, kurumların müşteri destek çalışmalarında kullanmaları için özel bir yapıya sahip.

Whatsapp Business olarak adlandırılan bu yapıda telefon numaralarınız tanımladığınızda şahsi kullanımdaki Whatsapp sisteminden farklı bazı faydalı özellikleri kullanabilir hale geliyorsunuz.

Whatsapp Kurallarının İhlali

Whatsapp Koşulları ve Politikaları: Whatsapp, kullanıcıların koşullara ve açıklanan politikalara uygun şekilde hareket etmesini bekliyor. Whatsapp koşulları ihlal ettiği için bir hesabı kapatırsa izinleri olmadan başka bir hesap oluşturulmasına izin vermiyor.

Yasal ve Kabul Edilebilir Kullanım. Whatsapp, tüm kullanımların tamamen yasal, onaylanmış ve kabul edilebilir amaçlarla olmasını istiyor.

"Telefon numaranızın WhatsApp kullanımı yasaklandı. Yardım için destekle iletişime geçin." mesajını görmek

Whatsap’ta yukarıdaki gibi bir mesaj aldığınızda telefon numaranızı artık uygulama dahilinde kullanamayacaksınız anlamına geliyor.

Hesap etkinliğinin Whatsapp Hizmet Koşullarını ihlal ettiğine inandığı zaman Whatsapp harekete geçerek hesapları yasaklayabiliyor. Eğer hesabınızın yanlışlıkla yasaklandığını düşünüyorsanız, ilgili talebinizi Whatsapp’a yazılı olarak iletmeniz gerekiyor.

whatsapp.com'a giderek footer'da İLETİŞİM bölümünden talep iletebilirsiniz

Faydalı Bilgi ve Linkler
Ceyhun Orhon

Ceyhun Orhon

İştigal alanlarım: "Dijital Pazarlama | Web Tasarım | İş Yönetimi". Akademik durumum: "Siyasal Bilgiler | Marka İletişimi | Web Tasarım ve Kodlama" Kişisel web sitesi : www.ceyhunorhon.com

Leave a Reply

Websel Dönüşüm

Esentepe Mh. Keskin Kalem Sk. Arya Plaza No:17 K:1 D:2/A Şişli/İstanbul

T: +90 850 304 54 79
E: bilgi@webseldonusum.com

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this