WEB SİTESİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ

 

 1. TARAFLAR

İş bu sözleşme 11 Adet Ana Madde, ilgili alt maddelerinden oluşmuştur. … Numaralı Hizmet faturası tarihinde karşılıklı olarak imza altına alınmış sayılmaktadır.

1.1. HİZMET VEREN TARAF :

Ayaner Bilişim Teknolojileri ve Yönetim Danışmanlığı ( Ayaner olarak anılacaktır)

Adres: Esentepe Mah. Keskin Kalem Sk. Arya Plaza No:17 K:1 D:2/A Şişli/İstanbul

Telefon: 0850 304 54 79

Web Sitesi: www.ayaner.com, www.webseldonusum.com

Yönetici Mail : destek@ayaner.com

İMZA – KAŞE

 

 

 

1.2.HİZMET ALAN TARAF :

Ünvan…  ( **FİRMA** olarak anılacaktır ) .
Adres :
Telefon :
Yönetici E-Mail :

İMZA-KAŞE

 

 1. HİZMET İÇERİKLERİ
 • 2.1. **FİRMA** için ilgili alan adında yayınlanmak üzere dinamik, güncellenebilir, mobil cihaz uyumlu içerik yönetim sistemi, güncelleme desteği ve sistem dahilinde yayını sağlanacak içerik materyallerinin oluşturulması hizmetleri.
 • 2.2. Sayfa tasarımları WORDPRESS altyapısı ile gerçekleştirilmektedir. Sayfa tasarımları dinamik yapı çerçevesinde oluşturulmakla beraber sistemin yapısı www.webseldonusum.com/web-tasarim adresinde detaylı olarak açıklanmaktadır. Tüm yapılandırmalar belirtilen sitedeki yapı çerçevesinde oluşturulmaktadır.
 • 2.3. Hizmet istekleri ve her türlü talebin geçerli olabilmesi için taleplerin AYANER PORTAL sistemimizde oluşturulması gerekmektedir ( AYANER PORTAL sisteminde kaydı bulunan **FİRMA** yöneticisi tarafından mail yoluyla iş takibi yapmaya yetkili olduğu belirtilen kişilerin destek@ayaner.com adresine gönderdiği iletiler de ilgili kişinin adına otomatik ticket-talep olarak tanımlanır. Ticket oluşmaması halinde gönderilen mail baz alınarak yine de iş takibine alınır. İşlerin durumu size özel bir kodla www.webseldonusum.info/is-akisi adresimizde yayınlanır). Sözleşmede öngörülen sayılardan fazla yeni sayfa tasarımı, mevcut sayfalarda tasarım değişikliği, ürün, hizmet, resim güncelleme vb. tüm faaliyetlerin işlemleri için saat başı ücret tahakkuk ettirilir (Ücretler güncel olarak www.webseldonusum.com adresimizde deklare edilmektedir). Çalışma esnasında kullanılacak grafik materyaller ve diğer teknik alt yapı unsurları mahiyetine göre ayrıca ücretlendirilir.
 • 2.4. Web sistemlerinde yayınlanan tüm içerikten tamamen **FİRMA** sorumludur. Ayaner sadece kendisine iletilen içeriği talep edildiğinde sisteme eklemekle ilgili faaliyet gösterecektir. İçeriklerin ön onayı Ayaner’e **FİRMA** tarafından mail ile gönderilen onay ile gerçekleşir. 3.tarafların içeriklerle ilgili telif taleplerinde tek muhatap **FİRMA**  firmasıdır/kişisidir.
 • 2.5. Web sitesine eklenmesi istenen herhangi bir içeriğin, etkinliğin, faaliyetin, bildirim vb. İçeriğin Ayaner’e iletilmesi esastır. Ayaner kendisine iletilmeyen içeriğin web sitesinde yer almamasından sorumlu olmaz. İletim gerçekleştikten sonra planlama ve yayın faaliyetleri hakkında Ayaner,  Yönetim Sistemi vasıtası ile ilgili kullanıcıların süreci takip etmesine olanak tanır. AYANER PORTAL sisteminde **FİRMA** kullanıcıları tüm süreçleri görebilir, talep oluşturabilir, ilgili içerik yüklemesi yapabilir. Oluşturulan talepler Yönetim Sisteminde tasnifli şekilde saklanacaktır. Taleplerle ilgili yapılan işlemler sisteme eklendikçe ilgili kullanıcılar aynı zamanda mail ile bilgilendirilmektedir. Mevcut adreste değişiklik olması halinde Ayaner gerekli bilgilendirmeyi aynı iş günü içinde gerçekleştirecektir.
 • 2.6. İlgili web sitesi  istekler dahilinde gerçekleştirilerek demo sürecinde yayına alınarak mutabakat sağlanır. Demo süresi karşılıklı olarak tespit edilir. Toplam ücrete dahil olarak değerlendirilen sayfa sayısına ve modüllere ek talepler ekstra ücretlendirilir. İşin durumuna göre Ayaner demo süreci için de hizmetin tamamının ücretini talep etme hakkını saklı tutar. Bu süreç karşılıklı mutabakat çerçevesinde yürütülür.
 • 2.7. Ekstra sayfa ve dil seçeneklerinin fiyatlandırmaları www.webseldonusum.com/dijital-hizmet-fiyatlari/ adresinde deklare edilmiştir. Talep edilmesi halinde Ayaner’in iş durumuna göre değerlendirilerek işlem yapılabilecektir.
 • 2.8. IHS Telekom Sınırsız PHP Hosting seçeneği projede kullanılacaktır. Hosting kullanım şartları IHS Telekom firmasının uhdesindedir.
 • 2.9. Web barınma alanlarına dahil olmak sureti ile IHS mail servisini kullanma imkanı bulunmaktadır. Mail başına 2 GB kota ve toplamda 50 adet email adresi kullanılabilir.

 

 1. GENEL ÜCRETLENDİRMELER
 • 3.1. Ekstra hizmet ihtiyaçları için de her zaman satın alma gerçekleştirilebilir. Fiyatlarwww.webseldonusum.com/dijital-hizmet-fiyatlari/ web sitemizde mevcuttur.
 • 3.2. 1 yılın sonunda sözleşmede yer alan hizmet içeriklerinde ve barınma alanında değişme olmadığı durumda yıllık barındırma ücreti ve talep edilen hizmetlerle bağlantılı olarak hizmet bedeli **FİRMA** için tahakkuk eder. Ana web sitesi sisteminde talep üzerine bir değişiklik olmadığı sürece tekrar sistem yapılandırma ücreti talep edilmez. Eğer sistem **FİRMA** bünyesindeki bir hosting servisinde ise yıllık barındırma ücreti alınmaz. **FİRMA** talep ettiği takdirde ücreti mukabili yıllık bakım hizmetlerinden yararlanabilir.
 1. BAKIM VE DESTEK BİLGİLERİ

4.1. Bakım ve Destek Bilgileri

 • 4.1.1. Yazılımın barındığı sunucu/hosting  Ayaner tarafından belirlenen bir günde olmak üzere ayda 1 gün maksimum 1 saat süre ile bakıma alınabilecektir. Bakım günü Ayaner tarafından **FİRMA** firmasına/kişisine en az 2 gün önce mail ile bildirilecektir.
 • 4.1.2. WordPress alt yapısında kullandığımız modüller lisanslıdır. WordPress Modül yapımcılarının web sitesine eklediğimiz modüllerle ilgili lisans uygulamaları çerçevesinde  güncellemeleri yayınladıkça AYANER web sitesi sisteminde ilgili güncellemeleri sağlar. **FİRMA** için yapılacak bu işlemler hizmet başlangıcından 1 yıl boyunca ücretsiz yapılır. 2. hizmet yılında **FİRMA** AYANER’e yıllık web sitesi yayın ve destek ücretini ödeyerek bu hizmetlerin devamını sağlamış olur. Hizmet yenilemesi yapılmadığı takdirde AYANER’in **FİRMA** için yaptığı web sitesinin yayınında, yedeklenmesinde, güvenlik durumunun kontrolünde, modül güncellemelerinde hiç bir sorumluluğu kalmayacaktır. AYANER’in yapacağı güncellemeler eğer ekstra ücrete tabi olurlarsa AYANER **FİRMA**’yı bilgilendirerek mutabakat sonrası tahakkuk eden ücreti **FİRMA**’dan tahsil ederek güncellemeyi sağlar. Ekstra olarak kullanılması talep edilen modüllerin kullanımı ile ilgili düzenleme ve ücretlerwww.webseldonusum.com/dijital-hizmet-fiyatlari/ web sitemizde yayınlanmaktadır.
 • 4.1.3. Yazılımın kullandığı veritabanı, haftalık olarak Ayaner tarafından otomatik olarak yedeklenecektir. Daha sık periyotta yedeklemeler ayrıca ücrete tabidir. Sistemin **FİRMA** bünyesindeki bir sistemde barınması halinde eğer **FİRMA** ile Ayaner arasında bir yıllık bakım anlaşması yapılmamış ise Ayaner yedekleme konusunda bir sorumluluğu doğmaz ve herhangi bir işlem yapmaz.
 • 4.1.4. Kullanıcı hatalarından ve diğer hatalardan kaynaklanan sorunların giderilmesi “senelik bakım hizmeti” kapsamında değildir. Ayrıca ücretlendirilecektir. Bu hizmetin ücreti,   hizmetin mahiyeti ve Ayaner ‘in teknik hizmet fiyat politikası çerçevesinde belirlenerek uygulanacaktır.
 • 4.1.5. Ayaner **FİRMA** için WORDPRESS altyapısı dahilinde EDİTÖR yetkisinde olmak üzere bir ya da birden fazla kullanıcı oluşturarak teslim eder. Web sitesinin ayarlarının bulunduğu yönetici hesaba erişim sadece AYANER tarafında mevcut olacaktır. Sözleşmede belirtilen ücretlerin tamamının AYANER’e aktarılması sonrası AYANER **FİRMA** için sitenin kullanımı için yönetici tanımlar. Böylece **FİRMA** kendi yönetiminde olan yönetici hesabı üzerinden yeni kullanıcılar oluşturulabilir. Eğer sistem **FİRMA** bünyesindeki bir hosting servisinde barınacaksa web sitesinin yayını sadece **FİRMA**’nın tüm hizmet bedelini Ayaner’e aktarması ile gerçekleşecektir. Bu aşamadan sonra **FİRMA** isterse AYANER’in web sitesi yönetim panelindeki girişini düzenleyebilir, kaldırabilir. Teknik bakımların yapılabilmesi için AYANER’in sisteme erişmesini temin etmekle **FİRMA** mükelleftir. Bu işleyişi **FİRMA** peşinen kabul etmiş sayılır. Bu düzenlemeler web sitesinin güvenli ve sağlıklı olarak çalışması için yapılmıştır. AYANER yıllık web sitesi destek hizmetine dahil olarak rutin olarak ana WordPress sürümünü ve modüllerin sürümlerini modül tedarikinin yapıldığı mecraların yayıncılarla yaptığı düzenlemeler çerçevesinde mümkünse en son versiyonları üzerinden günceller. Güncelleme mümkün olmazsa kurulum yapıldığı andaki modül versiyonu sabit kalır. Yayıncılardan yeni şartlarla otomatik güncelleme hizmeti alınması tercih edilirse tahakkuk edecek ücretleri AYANER **FİRMA** ya bildirir. Lisans ve kurulum ücretleri ile birlikte **FİRMA** dan tahsilatın sağlanması ile işlemler yapılır. Ayrıca AYANER Web sitesinin arka planda yer alan hata kodlarını kontrol eder, sitenin sağlıklı ve makul bir hızda çalışması için gereken müdahaleleri yapar.
 • 4.1.6. **FİRMA** web sitesinin kendi yönettiği bir hosting paketinde yayınının sağlanmasını isterse IHS telekom bünyesinde sitenin yayınını sağlayabilecek mahiyette bir hosting satın aldıktan sonra AYANER’e bildirmesi halinde yönetim transferi gerçekleşir. AYANER’in site yönetimi ile ilgili bir bağlantısı ve erişimi kalmaz. İkinci seçenek olarak sitenin dosya ve veritabanı tek dosya haline getirilerek **FİRMA**’ya teslim edilir. Mail yedekleri bu dosyaya dahil edilmez. **FİRMA** kendi imkanları ile mail yedeklerini almakla yükümlüdür. AYANER **FİRMA**’ya site dosyalarını teslim ettikten sonra daha önce yayını sağlanan hostingi iptal eder, dosya ve mailler erişilemez şekilde silinir. AYANER’in site yönetimi ile ilgili bir bağlantısı ve erişimi kalmaz. AYANER’in site yönetimi ile ilgili erişimi ortadan kalktıktan sonra web sitesinin yayını ve güncellenmesi vb. hiç bir sorumluluğu kalmaz. Bu konuda **FİRMA** tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu ve AYANER’in sözleşme içeriğini oluşturan web sitesi hizmeti ile ilgili hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul eder. **FİRMA** isterse kendi yönettiği web sitesinde AYANER için bir kullanıcı hesabı oluşturup siteyi yönetmesini isterse AYANER tüm bu hizmetler için ücret talep etme hakkını saklı tutar.
 • 4.1.7. **FİRMA** sitenin ana yönetimini üstlenmek, barınmasını kendi üzerine almak ve erişmek istediğinde web sitesi dahilinde lisanslı olarak kullanılan web teması ve modüllerin lisanslarının sadece faturada belirtilen web sitesi için geçerli olduğunu ve başka bir platformda kullanılmayacağını peşinen kabul ederler. Çerçevesi belirlenmiş bu sınırlar haricinde kullanımlardan dolayı oluşabilecek tazminatların tek muhatabı **FİRMA** olacaktır. Ana yönetimi **FİRMA** ‘nın üstlenmesi halinde bir önceki maddede izah edilen ve yıllık web sitesi destek hizmet kapsamındaki hizmetler için **FİRMA**, AYANER’e işlem hizmet ücreti öder. Bu ücretler saatlik ücretler kapsamında tahakkuk eder.

 

4.2. Bakım,Destek Hizmeti ve Yüklenici’nin Sorumluluklarının Sınırlanması

 • 4.2.1. Ayaner,  söz konusu yazılımın Müşteri ‘nin kullanımından kaynaklı olmayan hatalarını gidermenin “Yıllık bakım ve hizmet anlaşması” kapsamında garanti ve taahhütünü vermektedir. Müşteri ’nin sözleşme kapsamında olmayıp daha sonrasında ortaya çıkan ihtiyaçları doğrultusunda talep ettiği ek geliştirme hizmetleri olacak ise, bu hizmetin içeriği ve ücreti taraflarca mutabık kalınarak belirlenecektir.
 • 4.2.2. **FİRMA**,  kullanım hatalarından,  mücbir sebeplerden,  genel şebeke-tesisat problemlerinden ve diğer hatalardan kaynaklanan aksaklıklardan,  Ayaner tarafından temin edilmiş olsa dahi fikri mülkiyet hakları AYANER’’e ait olmayan veri tabanı yazılımından, iletişim ağı tasarım ve bağlantı hatalarından, elektrik problemlerinden, virüs bulaşmasından ve benzeri çevresel faktörlerden kaynaklanacak bilgi kayıplarından (kullanıcıların AYANER tarafından verilecek eğitimler vasıtası ile tam ve gereği gibi bilgilendirilmiş olmaları kaydı ile) ve AYANER’in yapmış olduğu yazılım hariç diğer yazılım hatalarından sorumlu tutulamaz.
 • 4.2.3. **FİRMA**  Yazılım’ın kullanılacağı aygıtların, çevre birimlerinin ve browser gibi aracı yazılımların ilgili dökümantasyonlarda belirtilen en güncel versiyonlarınının kullanılmasından sorumludur. Müşteri, AYANER‘in yazılım-donanım uyuşmazlığı ve son sürümlerine güncellenmemiş her türlü yazılım-altyapı ( İşletim sistemi, browser-tarayıcı, virüs programı vb. ) ile ilgili hiçbir maddi ve hukuki sorumluluğunun bulunmadığını kabul eder.
 • 4.2.4. Sistemin bir önceki maddede belirtilen şekilde kullanılmaması veya hukuka aykırı işlerde, kanuna aykırı olarak kullanılmasından dolayı ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki ve mali sonuçlardan, kazanç veya kayıplardan AYANER hiçbir biçimde sorumlu değildir.
 • 4.2.5. Yazılımı kullanımı sırasında **FİRMA** firmasının/kişisinin  karşılaştığı problemlerin analizi ile hata kaynağının saptanması ve düzeltilmesi için yapılması gereken işlemlerin tümü destek hizmeti kapsamına girer. Bu hataların kullanım hatalarının,  mücbir sebeplerin ve diğer hatalar dışındaki hatalardan (sadece Ayaner tarafından yapılan sistemden kaynaklı hatalardan) kaynaklanması durumunda destek hizmeti kapsamında Ayaner ’e telefon, e-mail veya yazılı olarak bildirimden itibaren en geç 3 iş günü içinde giderilecek ve yazılım çalışır hale getirilecektir. Ayaner,  problem ile ilgili ilk bilgileri telefon,  e-mail veya yazılım içinde yapılandırılmış özel bildirim alanı aracılığı ile alır; problemin niteliğine göre uygun gördüğü yöntemi izler. Ayaner problemin tanı ve çözümü için ilk müdahaleyi telefonla veya diğer iletişim yolları ile yapar. Gerektiğinde Elektronik Ayaner Desteği ( Ayaner ’in tespit edeceği bir web tabanlı uzaktan bağlantı programı ) olanağını kullanarak, uzaktan (kendi ofisinden) destek verir. Desteğin mahiyeti ve süresine göre Ayaner saatlik ücret , materyal ve teknoloji kullanım ücreti vb. ücretlendirmeleri talep etme hakkına sahiptir.
 • 4.2.6. Ayaner olabilecek makul her türlü kaynağı kullanarak azami devamlılıkta ve işlerlikte hosting sisteminde ve programlama alt yapısında gerekli çalışmaları ve müdahaleleri gerçekleştirecektir. Bununla beraber mücbir sebeplerden kaynaklanan gecikmelerden doğabilecek bilgi kayıplarından, veya **FİRMA**  firmasından/kişisinden kaynaklanan hatalı iletimlerden, Ayaner ‘in kontrolü dışındaki arızalardan dolayı AYANER sorumlu tutulamaz.

 

 1. **FİRMA**’in Yükümlülükleri
 • 5.1. **FİRMA** gerek Ayaner’e vermiş olduğu bilgilerin gerekse bu sözleşmede belirtilen bilgilerin doğruluğunu kabul eder. Aksi takdirde doğacak tüm hukuki ve cezai sorumluluk **FİRMA** firmasına/kişisine  ait olacaktır.
 • 5.2. Ayaner ‘in gerektiğinde Elektronik AYANER Desteği ( Ayaner ’in tespit edeceği bir web tabanlı uzaktan bağlantı programı ile) olanağını kullanarak, uzaktan (kendi ofisinden) destek vermesi gerektiğinde Müşteri,  ilgili uzaktan bağlantı programının yapılandırılması hususunda Ayaner ‘e gerekli yardımı göstererek hizmeti alacak aygıtlarda ve çevre birimlerinde gerekli yapılandırmaları Ayaner ‘in belirlediği şekilde gerçekleştirecektir. Uzaktan destek hizmetinin **FİRMA** firmasının/kişisinin özel istekleri çerçevesinde talep edilmesi durumunda ücret tahakkuk eder.
 • 5.3. Müşteri, e-mail, faks veya telefon ile istek-öneri iletilmesi ve bildirimlerin yapılmasından doğacak bütün sonuçları peşinen kabul etmiştir. **FİRMA**, Ayaner ‘in işbu sözleşme ile kendisine sağladığı kolaylıktan yararlanırken aşağıdaki hususları yerine getirecektir. **FİRMA**  firmasının/kişisinin Ayaner ‘e istek-öneri iletmede kullanacağı ve Ayaner ‘in **FİRMA**’ye bildirimlerini yapacağı “e-mail adresi, faks numarası ve telefon numarası” ‘nın, Ayaner’e bildirdiği şekilde olup doğruluğunu **FİRMA** taahhüt eder. Değişiklik olduğu takdirde, **FİRMA** yeni iletişim bilgilerini aynı gün içinde Ayaner ‘e yazılı olarak bildirecektir.
 • 5.4. **FİRMA**, iş bu Sözleşmenin uygulanmasında ve Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda Ayaner ‘in defter kayıt ve belgelerinin, bilgisayar kayıtları,  elektronik posta ile mevcut olması durumunda elindeki telefon kayıtlarının, faks sistemiyle gönderilen talimat örneklerinin Ayaner ile **FİRMA** arasındaki ilişkilerde müstenit aranmaksızın teyit edilmiş olsun veya olmasın kesin delil teşkil edeceğini kabul ve beyan eder.

 

 1. GİZLİLİK
 • 6.1. Taraflar,  sözleşme süresince ve her ne sebeple olursa olsun sözleşmenin sona ermesinden sonra süre kısıtı bulunmaksızın,  yazılım projesinin yürütülmesi esnasında karşılıklı olarak paylaşılan bilgi ve dökümanları üçüncü kişi ve kuruluşlara vermeyeceğini taahhüt eder. Böyle bir ihlalin gerçekleşmesi halinde taraflar uğrayabilecekleri zararın tazmini hususlarında mutabıktır.
 • 6.2. Taraflar birbirlerine ait ticari sırlara, müşteri portföyüne ve ticari mülkiyet haklarına ilişkin bilgileri (“Gizlilik Dereceli Bilgileri”) koruyacaktır. Taraflar Gizlilik Dereceli Bilgiler ile ilgili olarak profesyonel iş yaşamının gerektirdiği gizli bilgilerin korunmasına yönelik tüm uygulama ve teamüllere her zaman uyacaktır. Gizlilik Dereceli Bilgiler bu tür bilgileri sağlayan tarafın önceden yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, kopyalanamaz ve üçüncü kişiler ile paylaşamaz. Bu sözleşme uyarınca sağlanmış bulunan tüm Gizlilik Dereceli Bilgiler, bu bilgilerin kopyaları da dahil olmak üzere, hizmetlerin tamamlanması ya da bu tür bilgiyi ifşa eden tarafın isteği halinde ifşa eden tarafa iade edilecektir.
 • 6.3. Bu sözleşmede yer alan hiçbir hüküm, Tarafların gizliliğe ilişkin herhangi bir yükümlülük bulunmaksızın daha önce bildiği, bağımsız bir şekilde kendisi tarafından geliştirilmiş, kendi bilgisi dâhilinde bu tür bilgiler açısından gizlilik konusunda herhangi bir yükümlülüğe tabi olmayan üçüncü bir şahıstan sağlanan, ya da herhangi bir kusur söz konusu olmaksızın kamuya mal olmuş bilgiler, yürürlükte olan kanun, düzenlemeler ya da verilmiş olan bir mahkeme kararı, idari emir gereğince açıklanması gereken bilgiler ya da işbu sözleşmede yer alan hiçbir hükmü ihlal etmeden kamu tarafından bilinen bilgilerden (bu bilgiler, kapsamı bunlarla sınırlı kalmamak üzere fikirler, kavramlar, know-how, teknikler ve metodolojileri hariç) yararlanmaları üzerinde herhangi bir yasaklama ve sınırlama getirmeyecektir (yasal mecburiyetler nedeni ile ifşadan evvel gizli bilgi sahibi tarafa bilgi verilecektir).
 • 6.4. Taraflar, bu sözleşme kapsamındaki hizmetlerin verilmesi ve alınması sırasında edindikleri birbirlerine ait her türlü gizli bilgileri ve belgeleri, fikri ve sınai haklarını karşılıklı koruyarak gözetmeyi, bunları herhangi bir şekilde diğer tarafın rızası olmaksızın kanunen yetkili kılınan merciler dışında üçüncü şahıs veya kurumlara açıklamamayı birbirlerine karşı gayrikabili rücu şartı ile kabul ve taahhüt ederler. Söz konusu bu şartlar tarafların yanlarında çalıştırdıkları personel, tedarikçi ve taşeronları ile bunların yanında çalıştırdıkları kişiler tarafından da geçerli olup tarafları bağlar.
 • 6.5. Bu hükümler gizlilik dereceli bilginin diğer tarafa ilk gönderildiği andan itibaren geçerli olacaktır. **FİRMA**, gizlilik dereceli bilgileri sadece karşılıklı görüşme ve çalışmaların amacı olan iş ilişkisinin gerektirdiği ölçüde ve şekilde vermeyi kabul etmiştir. **FİRMA**,  gizli bilgileri sadece Ayaner ile halen mevcut ve/veya gelecekte akdedeceği sözleşmelerin konusunu teşkil eden yükümlülüklerinin ifasının gerektirdiği çalışmalarda ve anılan çalışmaların gerektirdiği sınırda ve ölçüde, sadece bu amaçla görevlendirilen Ayaner ‘in çalışanlarının kullanımına açacaktır. İşbu gizlilik taahhüdü sözleşmenin sona ermesinden sonra da bağımsız bir taahhüt olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 

 1. Ücretler ve Ödeme

7.1. Ücretler

**Hizmet dökümü ve toplam fiyat yer alır**

 

7.2. Ödeme Yöntemleri

 • 7.2.1. Geçerli ödeme usulü iş başlangıcında … tutar, sonrasında 30 günlük aralar ile her ay … olmak üzere … taksit daha ödenerek toplamda … taksit olarak ödemedir.
 • 7.2.2. Web Sitesi Hizmet Bedelinin ödemesi BDDK onaylı bir ödeme sistemi olan IYZICO Sanal Pos altyapısını kullanan Ayaner’e istenirse kredi kartı ile online olarak yapılabilir. Havale seçeneği de mevcuttur.
 • 7.2.3. Ayaner kurumsal banka hesabı aşağıdaki gibidir. Alıcı kısmına mutlaka aşağıdaki ünvan yazılmalıdır.

732-Altıyol(KADIKÖY) Şubesi

Ayaner Bilişim Teknolojileri ve Yönetim Danışmanlığı

İş Bankası Hesap Numarası : 1077 – 0631001

IBAN No : TR14 0006 4000 0011 0770 6310 01

 

 1. Yetkili Mahkemeler
 • 8.1. Uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri Yetkili Kılınmıştır.

 

 1. Sözleşmenin İptali
 • 9.1. Taraflar karşılıklı bildirime bağlı olarak sözleşmeyi iptal edebilirler. Sözleşme iptalinin **FİRMA** tarafından yapılması halinde Ayaner verilen tüm hizmetleri ve web sitesi dahil tüm yayınları sonlandırır. Hizmetin bu şekilde sonlanması ile birlikte web sitesi dahilindeki WORDPRESS altyapısı, tema ve eklentilere **FİRMA**’ya teslim edilir. AYANER’in web sitesinin yayını, güncellenmesi vb. hiçbir sorumluluğu kalmaz. Hizmet iptalinin Ayaner tarafında gerçekleştirilmesi halinde sözleşmenin 1 yıllık süresine bağlı olarak kalan süre çerçevesinde Ayaner’in tüm hizmetleri eksiksiz vermesinin ardından hizmetler sonlandırılır. Hizmetin bu şekilde sonlanması ile birlikte web sitesi dahilindeki WORDPRESS altyapısı, tema ve eklentilere **FİRMA**’ya teslim edilir. AYANER’in web sitesinin yayını, güncellenmesi vb. hiçbir sorumluluğu kalmaz.
 • 9.2. Sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde ilk ödemenin gerçekleşmemesi durumunda ise sözleşme geçerliliğini yitirir.
 • 9.3. Ayaner’in ticari faaliyetinin sonlanması, kuruluş yapısında mahiyet değiştirmesi ya da tamamen el değiştirmesi neticesinde **FİRMA** firmasının/kişisinin  hizmetlerinin aksamaması için gerekli çalışma yapılacaktır. Ayaner ticari faaliyetlerini sonlandırmadan en az 1 ay önce sözleşme şartlarında web sistemi ile ilgili bahsi geçen unsurları gözeterek wordpress ile oluşturulan web sitesini tüm modülleri ile birlikte **FİRMA**’ya teslim eder. Mail içeriği teslime dahil değildir. **FİRMA** kendi imkanları ile lokal olarak maillerini yedeklemekle mükelleftir.

 

10.Sözleşme Süresi

 • 10.1. İşbu sözleşme, sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde hizmet bedelinin Ayaner’e ödenmesi şartları yerine gelmesi durumunda 1 yıl süre ile geçerlidir. Bu sözleşme karşılıklı bildirime bağlı olarak iptal edilmediği sürece 1 yıl sonunda kendiliğinden yenilenerek 1 yıl daha uzatılır.

 

11.Fikri Mülkiyet ve Barınma Usülleri

 • 11.1. Tüm web sistemleri öncelikle güvenlik ve güncellemeler-yedeklemeler için Ayaner’in yönettiği IHS sunucu/hosting sisteminde barındırılır. Barındırma yeri ve teknik altyapı, hizmetin sürekliliğini sağlamak açısından Ayaner tarafından gerekli görüldüğü durumlarda değiştirilebilir. Mevcut sistemde altyapı WORDPRSS sistemi olmakla beraber kullanılan tema ve eklentiler web projesine özgü olarak tema ve modül yapımcısı nezdinde lisanslanarak kullanılır. Bunun yanında her türlü düz yazılı içerik, görseller, müşteri bilgileri **FİRMA** firmasına/kişisine ait olmaktadır.
 • 11.2. Mail hesaplarının yönetimi Google,Microsoft vb. diğer servis sağlayıcılarının kurumsal hizmetleri ile yapılabilir. Örneğin web sitesi Ayaner’de barınırken **FİRMA** mail hesaplarının yönetimi ve işletilmesi için başka bir hizmet sağlayıcı firma ile çalışılabilir. Bu servislerin mevcut kanunlara uygun şekilde kullanılması sorumluluğu **FİRMA** ‘ya aittir. İlgili firmaların hizmetleri ve ücretleri bu sözleşmenin kapsamı dışındadır.
 • 11.3. Domain adreslerinin tüm yönetimi ve sahipliği **FİRMA** firmasına/kişisine  aittir. Domain yönetimi ile ilgili tüm işlemlerin tamamı ( Örneğin dns ayarları, mail yönetimi için mx, spf ayarları vb. ) **FİRMA** tarafından yapılacaktır.