Internet Tarayıcılarında Geçmiş Temizliği
Ne Getirir Ne Götürür?

Internette gezinmenin en önemli aracı olan web tarayıcıları (web browsers) ziyaret ettiğiniz web sitelerini tarayıcı programda (Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari vb.) saklar.

Tarayıcının belleğe alma özelliğinin avantajları

Sık ziyaret ettiğiniz web sitelerinin içerikleri tarayıcıda saklanıyor olduğundan tekrar ziyaretlerinizde içeriklerin bazıları daha önce tarayıcı tarafından saklanan depodan gelir. Sistemin bu şekilde işlemesi sayesinde web sitesi ziyaretlerinizde yükleme ve bekleme süreleriniz azalacaktır. Yani web siteleri daha hızlı açılacaktır.

Tarayıcı belleğe alma özelliğinin dezavantajları

Tekrar ziyaretlerinizde web sitelerinin içerikleri dahili cihaz deponuzdan geleceği için ziyaret ettiğiniz web sitesindeki içerik güncellemelerini son halleri ile göremeyebilirsiniz.

Eğer içeriklerini sürekli en güncel halleri ile görmeniz gerekli siteleri ziyaret ediyorsanız önce tarayıcı geçmişinizi silmeniz yerinde olur. Böylece web tarayıcınız size göstereceği içerikleri depoda bulamayacağı için direkt web sitesinden çekecektir. Siz de web sitesinin en güncel içeriklerini görmüş olacaksınız.

Firefox Tarayıcısında Geçmiş Temizliği Nasıl Yapılır?

Firefox Tarayıcı Geçmişi Temizleme

Chrome Tarayıcısında Geçmiş Temizliği Nasıl Yapılır?

Chrome Tarayıcı Temizleme

Explorer Tarayıcısında Geçmiş Temizliği Nasıl Yapılır?

Explorer Tarayıcı Temizliği
Ceyhun Orhon

Ceyhun Orhon

İştigal alanlarım: "Dijital Pazarlama | Web Tasarım | İş Yönetimi". Akademik durumum: "Siyasal Bilgiler | Marka İletişimi | Web Tasarım ve Kodlama" Kişisel web sitesi : www.ceyhunorhon.com

Websel Dönüşüm

Esentepe Mh. Keskin Kalem Sk. Arya Plaza No:17 K:1 D:2/A Şişli/İstanbul

T: +90 850 304 54 79
E: bilgi@webseldonusum.com

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this